KOMENTARZE - Moje wyprawy na rowerze po Polsce, Europie i USA

Moje wyprawy na rowerze
i moje inne pasje
Przejdź do treści

Menu główne:

KOMENTARZE

O MNIE
Dla tych co nie na Facebooku :)
7 komentarze
Średnia ocena: 175.0/5


Krzysztof/NaRowerze
2015-03-27 08:56:48
Wziąłeś Andrzej pod uwagę w swoich planach że większość przełęczy w Alpach jest zamknięta i nie przejezdna do czerwca, Stelvio często jest zamknięta aż do 15 czerwca, chyba że jest meta Giro d'Italia na szczycie.
Krzysztof/NaRowerze
2015-03-27 07:00:06
Witaj Andrzej,
Wszystko Andrzej zależy od tego ile ważysz, ja jeżdżę albo z przyczepką albo na cztery sakwy, ale tylko dlatego że ważę 108 kg. Jadąc na taką wyprawę przez Alpy musisz liczyć się z różną pogodą i musisz mieć ciepłą odzież, mnie w tamtym roku w Alpach w lipcu złapała śnieżyca, przez parę dni w Alpach Francuskich było zimno i „mokro”. Dlatego łatwiej zmieścić się w czterech sakwach, nie wiem jak pojemny masz Rack-Pack. Powodzenia
Andrzej
2015-03-25 21:22:39
Witam
Chciałbym się Ciebie poradzić.
Końcem kwietnia br. planuję dość długą wyprawę rowerem z Monachium nad Jez. Bodeńskie, dalej przez Szwajcarię, Francję przez Lyon, Marsylię i Wybrzeżem Lazurowym do Włoch przez Genuę, Wenecję później przez Alpy przez Przełęcz de Stelvio, do Salzburga w Austrii i powrót przez Czechy do Polski - do Kłodzka.
Cały bagaż planuję wieźć w 2 tylnych sakwach i w Rack-Packu umieszczonym na nich. Boję się, że przez to tylne koło będzie za mocno dociśnięte.
Poradź czy lepiej jest dokupić przednie sakwy i jechać bez Rack-Packa ? W sumie, na sakwach i bagażniku na przód ciężar mi wzrośnie o około 1,7 kg.

Poradź. Z góry dziękuję za pomoc. Andrzej Romańczukiewicz z Kłodzka
Krzysztof
2015-02-04 17:45:41
Witaj Leszek, rzeczywiście nie precyzyjnie się wyraziłem, rzeczywiście używam do nawigacji po Europie AutoMapę (sybskrypcja na 90 dni) jest bardzo dobra i wygodniej się nawiguje typowym programem do nawigacji. Ale dodatkowo mam na tablecie mapy offline na wszelki wypadek (używam na co dzień przez cały rok, czasami się przydają) jest to program NavFree. Samotne wyprawy mają swoje plusy, jedziesz gdzie chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz :) Pozdrawiam
Leszek Pielin
2015-02-04 10:34:43
Witam, ja w sprawie wykorzystywanych map na tablet. Piszesz Tak ''- Darmowa nawigacja GPS z mapami wysokiej rozdzielczości offline, sterowana głosem na smartfona lub tablet. Tryb samochodowy na rower i pieszy. Wczytujesz mapy krajów które są Ci potrzebne ........ nie wymaga połączenia z siecią ....'' Rozumiem to tak AutoMapa z subskrypcją czy jest to jeszcze inny program na androida. Też kompletuje mapy offline. Jak dotychczas posługuje się Teasi One ale przesiadam się na tablet, wielkość ekranu, nie potrzeba okularów.
A tak przy okazji, super podziw na łączenie pasji hobby i rower, też jednak hobby. Ja zacząłem późno (62 lata), próbowałem w grupach zorganizowanych, różny wiek, różne potrzeby, dynamika popróbowałem sam i jestem zachwycony, ludzi też się spotyka, pogadamy i w drogę.
Krzysztof
2015-01-02 07:08:00
Podziwiam Cię - piękna strona:)
Do zobaczenia na spotkaniach NAROWERZE.INFO
Oby Twój plan na 2015 się spełnił - trzymam kciuki
Krzysztof
Krzysztof
2014-12-01 09:02:09
Nowa szata graficzna super :)
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego